Your Cart

آموزش تغییر موتور جستجوی پیش فرض در گوگل کروم

آموزش تغییر موتور جستجوی پیش فرض در گوگل کروم

امروزه یکی از قابلیت های خوب مرورگرهای اینترنتی امکان جستجوی سریع است. با این امکان در مرورگرها دیگر لزومی ندارد مستقیما به سایت موتورهای جستجو مانند google , yahoo و یا سایر موتورهای جستجو مراجعه نمایید و تنها با نوشتن عبارت جستجودر نوار آدرس، جستجوی عبارت مورد نظر در موتور جستجوی پیش فرض مرورگر انجام می شود و در زمان و مصرف اینترنت نیز صرفه جویی می شود.

این قابلیت در مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم به خوبی قابل استفاده است و حتی امکان تغییر موتور جستجوی پیش فرض (google) نیز در آنها گنجانده شده است، پیش از این تغییر موتور جستجوی پیش فرض فایر فاکس که ازنسخه ۳۶ به بعد بسیار راحت تر شده در مطلب “موتورهای جستجوی ایرانی در فایرفاکس ۳۶ !” آموزش داده شده در این مطلب با عنوان “تغییر موتور جستجوی پیش فرض در گوگل کروم” تغییر موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر گوگل کروم آموزش داده می شود.

برای تغییر موتورجستجوی پیش فرض در مرورگر گوگل کروم به ترتیب زیر عمل کنید

  • ابتدا سایتی را که می خواهید به موتور جستجوی پیش فرض تبدیل نمایید باز کنید، با این کار گوگل کروم به طور خودکار تشخیص می دهد که این سایت موتور جستجوست و آن را در لیست موتورهای جستجو ذخیره می نماید. به عنوان مثال ما سایت parsijoo.ir را انتخاب کرده ایم.
  • سپس با توجه به شکل زیر به قسمت تنظیمات مرور گر گوگل کروم وارد شوید و مراحل را به ترتیب شماره کلیک نمایید.

  • در مرحله بعد از لیست موتورهای جستجوی شناسایی شده توسط گوگل کروم با توجه به شکل زیر موتور جستجوی مورد نظر خود را انتخاب می کنیم، در این مثال موتور جستجوی parsijoo انتخاب شده.

http://s1.freeupload.ir/i/00078/z98yvw513eag.jpg

کار تمام است شما موتور جستجوی پیش فرض گوگل کروم را تغییر داده اید اکنون هر عبارتی را در نوار آدرس گوگل کروم بنویسید با فشردن کلید Enter نتایج جستجوی عبارت مورد نظر در موتور جستجوی Parsijoo نمایش داده خواهد شد.

اگر در محل کارتان فقط به ابنترانت دسترسی دارید و نمی توانید از موتورهای جستجوی بین المللی استفاده نمایید ، این روش را برای استفاده از موتورهای جستجوی ایرانی مانند parsijoo , yooz , salam و غیره مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =