آموزش ساختن ایمیل به صورت تصویری و کامل در جیمیل (به زبان ساده)

اگر از قبل با دنیای آنلاین آشنا باشید، به اهمیت داشتن یک حساب ایمیل پی برده اید و یا از قبل یکی برای خودتان ایجاد کرده اید. به نوعی می توان ایمیل را کلیدی برای ورود به دنیای آنلاین محسوب کرد. در اینجا می خواهم ساختن یک ایمیل در سرویس جیمیل که متعلق به گوگل می باشد را آموزش دهم. ایمیل برای ارسال و دریافت متن، صوت، ویدئو، آهنگ و … از طریق اینترنت و برای ثبت نام در بسیاری از سایت های اینترنتی به کارتان خواهد آمد. یک آدرس ایمیل مانند info@itwise.ir می باشد که در آن info نام کاربری و itwise.ir سرویس دهنده است. در ادامه ایمیلی می سازیم در آن نام کاربری matinshahriari90 خواهد بود و سرویس دهنده gmail.com می باشد، در نتیجه ایمیل به دست آمده matinshahriari90@gmail.com خواهد بود.

برای ساختن یک حساب جیمیل، ابتدا وارد gmail.com شوید. با تصویر زیر مواجه خواهید شد:

صفحه اصلی جیمیل

در اینجا می توانید با کلیک روی قسمت Create and account حساب خود را ایجاد کنید. اما قبل از این کار بستر است تا زبان سایت را به فارسی تغییر دهید تا کارتان راحت تر باشد.

از گوشه ی پایین سمت راست روی زبان انتخاب شده که معمولا English است، کلیک کنید:

انتخاب زبان جیمیل

و از زبان های موجود فارسی را انتخاب کنید:

انتخاب زبان فارسی در جیمیل

حالا صفحه به زبان فارسی در می آید، روی قسمت “یک اعتبار ایجاد کنید” کلیک نمایید:

صفحه اول جیمیل فارسی

با این کار به صفحه ورود مشخصات وارد می شوید، که باید آن را پر نمایید:

فرم ثبت نام جیمیل فازسی

می توانید در قسمت شماره همراه شماره، موبایل خود را وارد کنید و در قسمت “آدرس ایمیل کنونی شما” اگر ایمیل دیگری ندارید، از یکی از دوستانتان بخواهید که آدرس ایمیل خود را وارد کند. وارد کردن این موارد در زمانی که رمز عبور خود را گم کرده باشید، و یا از منطقه ای ناشناس بخواهدید وارد حساب خود شوید، بسیار کار آمد خواهد بود.

بعد از پر کردن خانه های مورد نظر روی دکمه “مرحله بعد” کلیک کنید.

در صورتی که هر کدام از خانه ها را اشتباه پر کرده باشید، به مرحله بعدی نخواهید رفت و با پیغام خطا مواجه می شوید که با رنگ قرمز زیر خانه مورد نظر نوشته شده است. آن را بخوانید و رفع کنید. سپس روی “مرحله بعد” کلیک نموده و حساب خود را ایجاد کنید.

در این مرحله ممکن است حساب شما تایید شود و به صفحه ایمیل ها راهنمایی شوید یا احتمال دارد که جیمیل از شما بخواهد که حساب خود را تایید کنید:

وارد کردن شماره حساب جیمیل

از آنجا که خوشبختانه در جیمیل می توانید از شماره های ایران نیز استفاده کنید، از با کلیک روی قسمت پرچم، کشور ایران را انتخاب کنید:

انتخاب کشور ایران در جیمیل

و شماره خود را مانند مثال وارد کنید. سپس روی دکمه ادامه کلیک نمایید. با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید کد تایید را طریق پیامک یا تماس صوتی ارسال شده وارد کنید:

تایید حساب جیمیل

کد تایید را وارد کنید و ادامه را کلیک نمایید. در صورت درست بودن کد تایید به قسمت بعد می روید. اگر از اینترنت ایران برای ادامه اسفتاده کنید، ممکن است با صفحه فیلتر مواجه شوید، (دقت کنید که اگرچه ممکن است با صفحه ی فیلتر شده مواجه شوید، اما حساب شما در گوگل ایجاد شده است و با وارد کردن دوباره ی آدرس جیمیل می توانید به حساب خود وارد شوید.) چرا که در این مرحله وارد گوگل پلاس که شبکه اجتماعی گوگل است می شوید و می توانید برای خود عکس انتخاب کنید. از آنجایی که راهی برای این گونه موارد در فیلترینگ پیش بینی نشده است، می توانید برای ادامه از روش های دور زدن فیلتر استفاده کنید.

درادامه صفحه زیر را می بینید:

گوگل پلاس

در اینجا می توانید برای خود عکسی انتخاب کنید یا بدون انتخاب به مرحله بعد بروید.

خوش آمد گویی جیمیل

در این مرحله حساب شما ایجاد شده است و در ادامه به صفحه ایمیل های خود هدایت خواهید شد:

صفح ایمیل جیمیل

منبع:آی تی وایز

3 دیدگاه برای “آموزش ساختن ایمیل در گوگل و یاهو و چاپار و میهن میل

  1. آهنگ گفته:

    Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon every day.
    It will always be exciting to read articles from other authors and
    use something from other web sites.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =