اگر شما هم با تدریس و گرفتن امتحان سروکار دارید، حتما تاکنون بارها پیش آمده که زمان زیادی را صرف طراحی سوال و آزمون نمایید، جستجو در کتاب درسی و منابع، یافتن موضوع مناسب برای طرح سوال، طرح سوال و تایپ کردن آن، طراحی سربرگ و بارم بندی و تغییر فونت، طراحی کلید سوالات و … از جمله مواردی است که در هنگام طرح سوال و با نزدیک شدن به فصل امتحانات باید با آن دست و پنجه نرم کنید و زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. اگر دروس مختلفی را تدریس می کنید این مشکلات به تعداد دروس شما تکرار می شود.

معمولا معلمان و مدرسان هر سال با این مشکلات سر و کار دارند و علاوه بر زمانی که برای کار تدریس و آموزش صرف می کنند، باید از اوقات ارزشمند خود زمان زیادی را نیز در منزل برای موارد مذکور صرف نمایند، بسیاری از مدرسان برای دوری از این مشکلات هرساله اوراق امتحانی را نگهداری می نمایند تا در سال های بعد از آن استفاده نمایند، این کار مشکلات زیادی دارد. علاوه بر مشکلات مربوط به نگداری این برگه ها، مشکلات دیگری نیز وجود دارد، به عنوان مثال سوالات و سربرگ این برگه ها را نمی توان ویرایش کرد. برخی هم اقدام به نگهداری فایل های این آزمون ها می نمایند، که آنهم نیاز به آرشیو و پوشه بندی و نظم خاصی دارد که البته گاهی برای استفاده مجدد از این فایل ها زمانی به اندازه طرح سوالات تازه صرف می شود.

برای رهایی از این مشکلات استفاده از یک نرم افزار بانک سوالات بسیار مفید بوده و موجب صرفه جویی زیادی در زمان شده و کیفیت و یکپارچگی کار را بالا می برد. نرم افزار بانک سوالات و آزمون ساز کانی یکی از نرم افزارهای بسیار خوب در این زمینه می باشد که بانک سوالات حرفه ای شما را راه اندازی می کند.

با استفاده از نرم افزار بانک سوالات و آزمون ساز به مرور زمان که برای آزمون های خود سوال طرح می کنید، این سوال ها و پاسخ آن ها را در بانک سوالات ذخیره می نمایید و به تدریج بانک سوالات شما غنی تر می شود، سوالات ذخیره شده در بانک سوالات به راحتی توسط گزینه ها و امکانات موجود در نرم افزار، به صورت برگه امتحانی استاندارد صادر می شود و به طور خودکار کلید سوالات نیز صادر می شود.

برای هر سوال در صورت تمایل می توانید یک عکس اضافه نمایید، این عکس را می توانید از فایل های آماده وارد نمایید و یا از هر نقطه صفحه نمایش با استفاده از ابزار مخصوص موجود در نرم افزار با سرعت عکس بگیرید. همچنین برای درج فرمول نیز می توانید از این ابزار استفاده نمایید.

برای دریافت نرم افزار، مشاهده توضیحات کامل، مشاهده نمونه آزمون ساخته شده با این نرم افزار و همچنین مشاهده فیلم آموزشی کار با نرم افزار به این صفحه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =