Your Cart

ساختن ماشین حساب با اکسل!

اکسل یک نرم افزار دفتری فوق العاده است. این نرم افزار سلطان محاسبات است و با ویژگیهای بی شماری که دارد برای استفاد کاربران مبتدی تا حرفه ای مناسب است پیش از این در این سایت فایل های اکسل کاربردی مفیدی برای شما آماده و معرفی کرده بودیم که در آخر این پست لینک آنها را مشاهده خواهید کرد.

در این مطلب برای اولین بار یک ماشین حساب زیبا و کاربردی را که در اکسل طراحی شده معرفی می کنم. پیش از این مطالب در وب منتشر شده با عنوان ماشین حساب های اکسل که همگی از همان ویژگیهای ساده جداول استفاد می کنند و هیچکدام مانند فایل حاضر ویژگیهای یک ماشین حساب را ندارند.

استفاده از این ماشین حساب مانند نرم افزارهای دیگر ماشین حساب است که برای ارقام 1 تا 9 و 0 بر روی دکمه هایی کلیک می شود و عملیات محاسباتی نیز با فشردن کلیدها انجام می شود. استفاده از این ماشین حساب پیچیدگی ندارد. ماشین حسابی به این روش کارکرد برای اولین بار در سایت کانی نمایش داده می شود. در ادامه ویدیویی از کارکرد این ماشین حساب را مشاهده می کنید.

ماشین حساب اکسل

در طراحی این فایل از کدهای پیشرفته VBA اکسل استفاده شده که در صورت دریافت فایل این کدها به صورت کامل در اختیار شما قرار دارد و نحوه کار این فایل با کدهای اکسل برای شما قابل بررسی است.

این فایل با استفاده از اکسل 2016 نوشته شده و برای استفاده از این فایل باید نرم افزار اکسل 2010 و یا بالاتر بر روی رایانه شما نصب باشد. همچنین باید ماکروهای اکسل را فعال نمایید. فعال کردن ماکروها بسیار ساده است و فقط چند ثانیه زمان می برد. برای آموزش فعال کردن ماکروها از لینک زیر استفاده نمایید.

فعال کردن ماکروی یک فایل اکسل

فایل ماشین حساب اکسل اکنون بدون هرگونه قفل قابل دانلود است و آموزش تصویری ساخت این فایل نیز به زودی تهیه خواهد شد.

سایر فایل های کاربردی اکسل که در سایت کانی در دسترس است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =