اگر از کاربران وردپرس باشید شاید تا بحال ناچار به به پشتیبان گیری از مطالب سایت خود شده باشید، اگر تاکنون از مطالب سایت خود پشتیبان نگرفته اید هرچه زودتر این کار را بکنید زیرا حادثه خبر نمی کند ، شاید سایت شما هک شود یا نیاز به تغییر میزبان سایت خود داشته باشید که در این موارد نیاز به برون ریزی در هاست کنونی و سپس درون ریزی در هاست جدید خواهید بود.

فایل پشتیبان که از بخش برون ریزی وردپرس دریافت می کنید با فرمت xml می باشد و ممکن است بسته به تعداد مطالب بسیار حجیم باشد و در هنگام درون ریزی با مشکل مواجه شوید ، این مشکل ممکن است به دلیل مدودیت حجم آپلود فایل یا سرعت پایین آپلود ایجاد شود.

برای حل این مشکل می توان فایل را به چتد قطعه تقسیم کرد،برای این کار نرم افزاری بسیار کارآمد و قدرتمند WXR File Splitter را به شما پیشنهاد می کنم.

این نرم افزار را از لینک زیر می توانید دریافت نمایید.

The WXR File Splitter v1.52

روش استفاده از این نرم افزار اسیار ساده است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

Splitting XML files on Windows

بعد از اجرای نرم افزار پنجره ای شبیه به تصویر بالا براتون ظاهر میشه که باید روی گزینه run کلیک کنید توجه داشته باشید این نرم افزار برای سیستم عامل windows می باشدبعد از زدن گزینه Run پنجره ای مثل صفحه زیر براتون ظاهر خواهد شد

نحوه کم کردن حجم فایل درون ریزی xml وردپرس

در این بخش روی دکمه open WXR file کلیک کنید و فایل درون ریزی خودتون که قصد دارید به چند بخش تقسیم کنید رو انتخاب کنید , مرحله دوم step 2 در بخش split file into parts عدد ۲ به صورت پیش فرض قرار داره که می تونید حجم رو کمتر هم کنید حجم که کمتر بشه تعداد فایل ها بیشتر میشه تعداد فایل هم در کادر Total Number of Files مشخص شده.

در پایان روی دکمه split Files کلیک کنید تا عملیات تقسیم بندی فایل xml شروع بشه فایل ها به صورت پیش فرض در همان مسیری که فایل رو انتخاب کردید ایجاد میشه.

امیدوارم این آموزش وردپرس هم براتون مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پانزده =