چگونه یک وبلاگ بسازیم

 

آموزش ساخت وبلاگ در رزبلاگ

راهنمای ثبت نام و ایجاد سایت در رزبلاگ WWW.ROZBLOG.COM

برای ایجاد سایت در رز بلاگ تنها کافیست در بخش ثبت سایت جدید فرم مربوطه را کامل کنید.
در فرم ثبت نام میبایست یک نام کاربری (username) برای خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که آدرس اینترنتی سایت شما بصورت http://username.rozblog.com خواهد بود، بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست بطور مثال http://yourname.rozblog.com تنها کافیست نام خود (yourname)را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس سایت و ایجاد سایت جدید نشوید.

کلمه عبور
در فرم ثبت نام از شما خواسته خواهد شد که کلمه عبوری را نیز برای ورود به بخش مدیریت و ارسال مطالب در سایت مشخص کنید. در انتخاب کلمه عبور بهتر است عبارات یا کلماتی را در نظر بگیرید که به خاطر سپردن آن برای شما آسان باشد و در عین حال قابل حدس توسط دیگران نباشد. از در نظر گرفتن کلمه عبورهایی مانند ۱۲۳۴ ، خود نام کاربری و یا دیگر موارد قابل حدس جدا خودداری کنید .

عنوان سایت
عنوان سایت شما کاملا وابسته به سلیقه نویسنده سایت است. پیشنهاد میکنیم عناوین تکراری و بسیار معمول و یا عنوان دیگر سایتهای مشهور را برای سایت خود انتخاب نکنید. یک عنوان اختصاصی به خوانندگان سایت شما کمک خواهد کرد تا آنرا راحتتر به خاطر بسپارند .
آنچه مدیران رز بلاگ از شما میخواهند در نظر گرفتن فرهنگ ، قوانین و هنجارهای رایج در ایران در انتخاب عنوان سایت و عدم استفاده از کلمات مستهجن آن است.

نام نویسنده
شما میتوانید هر نامی را به عنوان نام نویسنده وارد کنید. این نام میتواند نام واقعی شما و یا نام مستعار شما باشد. این یک فرضیه هست که اکثر خوانندگان تمایل دارند نام واقعی نویسنده سایت را بدانند و با آن سایت ارتباط بهتری برقرار میکنند.

شرح سایت
نوشتن یک توضیح کوتاه برای سایت میتواند به خوانندگان کمک کند تا با سرعت بیشتری با نوع مطالب سایت یا نظرات نویسنده آن آشنا شوند. بنابراین انتخاب شرحی مناسب به شما کمک میکند سایت بهتری داشته باشید.

ایمیل خصوصی
ایمیلی که در این بخش وارد میکنید در نزد سایت رز بلاگ محفوظ هست و در جایی نمایش داده نمیشود.
این ایمیل تنها برای ارسال نام کاربری و کلمه عبور و یا دیگر پیامهای سایت مورد استفاده قرار میگیرد و در سایت شما نمایش داده نخواهد شد.ورود ایمیل خصوصی الزامیست و پس از ثبت نام ، نام کاربری و کلمه عبور ورود به بخش مدیریتی به این ایمیل ارسال خواهد شد.

ایمیل نویسنده
ایمیل نویسنده معمولا در صفحات سایت نمایش داده میشود و کمک میکند تا خوانندگان با نویسنده سایت ارتباط برقرار کنند. لزومی در پر کردن ایمیل نویسنده نیست ولی بایستی توجه داشته باشید که در صورتی که آنرا وارد کنید مشخصات سایت ( نام کاربری و کلمه عبور ) به این آدرس ایمیل ارسال خواهد شد.

منطقه زمانی
شاید شما در منطقه دیگری خارج از ایران باشید و مایل باشید زمان ارسال یا تنظیم مطالب را با زمان منطقه جغرافیایی خود تنظیم کنید. در چنین شرایطی می توانید منطقه زمانی دلخواه خود را ار فهرست مناطق زمانی انتخاب کنید.

تعداد پستها در صفحه نخست
این عدد که بصورت پیش فرض عدد ۱۰ میباشد تعداد مطالبی را نشان میدهد که از آخرین مطالب ارسالی و در صفحه نخست سایت نشان داده میشود. این عدد میتواند بین یک تا سی باشد .در نظر داشته باشید که با تعیین اعداد کمتر میتواند سرعت بارگذاری و نمایش صفحه نخست سایت خود را افزایش دهید. همچنین اگر مطالب شما بسیار کوتاه هست و یا مطالب زیادی را در طی روز یا هفته وارد میکند میتواند با تعیین عدد بالاتر به خوانندگان در خواندن مطالب قبلی کمک کنید.

نحوه نمایش تاریخ و زمان پستها
این دو مورد نحوه نمایش تاریخ و زمان ارسال و یا تنظیم مطالب را در صفحات سایت مشخص میکند.

نحوه نمایش تاریخ آرشیو
یکی از امکانات رز بلاگ ، نمایش آرشیو ماهیانه یا هفتگی مطالب سایت است. این امکان به خوانندگان سایت کمک میکند تا با سرعت و راحتی بیشتر مطالب قبلی موجود در آرشیو سایت را بخوانند.

نحوه آرشیو مطالب سایت
شما میتوانید نحوه آرشیو مطالب خود را مشخص کنید. اگر حجم مطالب و یا تعداد پستهای شما کم هست بهتر است که آرشیو ماهیانه را انتخاب کنید در چنین حالتی مطالب ارسالی در طول یک ماه در یک صفحه ذخیره و نمایش داده خواهد شد. اما اگر حجم مطالب و تعداد پستهای شما خیلی زیاد هست می توانید شیوه هفتگی را انتخاب کنید، در چنین حالتی مطالب ارسالی در هر هفته در یک صفحه مشخص نمایش داده خواهد شد.

قوانین و مقررات
این یک قرارداد بسیار ساده است . رز بلاگ به شما خدماتی را ارائه میدهد و آرزو دارد که سطح کیفی این خدمات برای همه کاربران بالا باشد و همچنین در ادامه کار خود دچار مشکل نشویم.بنابراین انتظار داریم تا شرایط ما را در نظر بگیرید. در عین حال خود را نسبت به حریم خصوصی کاربران موظف میدانند و اطلاعات آنها را در اختیار افراد غیر قرار نخواهیم داد.در رز بلاگ ضمن اینکه کمترین مشخصات از کاربرات دریافت میشود ، ساختار و نحوه پیاده سازی سایت نیز به شکلی بوده است که کمترین مشخصات از کاربران ثبت شود.

در انتها
پس از پر کردن فرم ثبت نام و انتخاب گزینه قبول قوانین و ایجاد سایت در صورتی که نام کاربری شما قبلا ثبت نشده باشد و یا اشکالی در انتخاب نام کاربری و عنوان سایت نباشد سایت با نام کاربری شما ایجاد خواهد شد و متن خوش آمد گویی را خواهید. از آن پس میتوانید با ورود نام کاربری و کلمه عبور خود وارد بخش مدیریتی سایت خود شوید و مطالب ، نظرات و یا خاطرات خود را در سایت قرار دهید و یا آنرا ویرایش کنید.
همچنین میتواند عنوان سایت و بسیاری از تنظیمات دیگر را در بخش تنظیمات بخش مدیریتی تغییر دهید و یا قالب و طرح جدیدی برای سایت خود انتخاب و یا طراحی کنید.

امکانات سایت وبلاگدهی رز بلاگ:

رزبلاگ خدمات سایت نویسی را بصورت رایگان به ایرانیان سراسر دنیا ارائه می دهد.
رزبلاگ با داشتن گروه برنامه نویسی و پشتیبانی قوی ، توانسته جزء ۵ سرویس سایتدهی برتر ایران باشد و همواره سعی خواهد کرد با همراهی مداوم و موثر شما به روند صعودی خود ادامه دهد و نیازهای جامعه سایتنویسی رزبلاگ را برطرف کند .

لیست برخی از خدمات رزبلاگ :

اختصاص یک زیر دامنه برای هر یک از سایت نویسان بصورت User.rozblog.com , User.Rzb.Ir, User.R98.Ir
امکان ایجاد و مدیریت آسان مطالب با ادیتور پیشرفته و قدرتمند فارسی

امکان انتقال همه مطالب وبلاگهای میهن بلاگ به رز بلاگ

امکان اضافه کردن صفحات اضافی به سایت

امکان اضافه کردن نویسنده های سایت با شناسه های متفاوت (سایت گروهی)

امکان موضوع بندی کردن سایت و اضافه کردن زیر مجموعه

امکان ارسال نظر خصوصی

سیستم های هوشمند لینک دونی ، لینکستان ، خبرنامه ، نظر سنجی و …

امکان تغییر قالب صفحات جداگانه و قالب اصلی سایت

امکان استفاده از قالب دیگر سرویس های وبلاگدهی

سیستم آماری بسیار دقیق و حرفه ای

سیستم ارسال لینک جدید

سیستم صندوق پستی تماس با مدیر سایت جدید

امکان اختصاص یک تصویر برای هر پست و هر موضوع جدید

سیستم ثبت نام و عضو گیری برای سایت ها و مدیریت کاربران و پست های کاربران جدید

امکان جابجایی موضوع بندی ها ، پیوندها و منوهای پنل سایت به سلیقه خود جدید

امکان ایجاد انجمن با امکانات حرفه ای جدید

امکان اضافه کردن مدیر و سمت های دیگر به انجمن و مدیریت آنهاجدید

امکان ارسال ایمیل به اعضا جدید

امکان ارسال پیام به مدیران سایتهای دیگر موجود در رزبلاگ جدید

چت باکس پیام همراه با مدیریت پیام ها جدید

و خدمات بسیاری که با عضویت در رزبلاگ خود با آنها آشنا خواهید شد .

6 comments

 1. mhdiyetahmasebi79

  ببخشيد ميشه جواب بدین که فرم ثبت نام و باید چطوری تهیه کرد ???

  1. اگه منظورتون فرم ثبت نام در وبلاگ است، این فرم به صورت آنلاین بوده و در هر یک از سایت هایی که در مطلب بالا معرفی شده، توی همون سایت فرم آنلاین ثبت نام موجود است.

 2. WWW .etesal alborz.cam

  1. این آدرس که اشتباهه

 3. ایجاد یک سایت شخصی جهت تبلیغات کاری

  1. سلام
   بله جهت تبلیغات کاری هم میشه سایت ایجاد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =

logo-samandehi