Your Cart

3 افزونه کاربردی ترجمه و گرامر برای مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس

مرورگرها جزو نرم افزارهای پرکاربرد رایانه ها هستند و با افزونه های متعددی که برای آنها طراحی شده کاربرد آنها بیش از پیش تخصصی شده است. مرورگرهای کروم و فایرفاکس محبوب ترین مرورگرها هستند که افزونه های بسیاری برای آنها طراحی شده است.

در این پست 3 افزونه بسیار کاربردی را معرفی می کنم که علاوه بروبگردی و وبمستری، برای تحقیق و ترجمه و مقاله نویسی هم بسیار کاربردی هستند.

1- افزونه LanguageTool

افزونه LanguageTool در هر جای اینترنت که محل نوشتن متن باشد دست به کار می شود و نوشته شما را تصحیح می کند. این افزونه اشتباهات املایی و گرامری را در متن شما پیدا کرده، زیر آنها خط رنگی می کشد و کلمه صحیح را به شما نمایش می دهد. این افزونه بیش از 20 زبان را پشتیبانی می کند.

نسخه فایرفاکس نسخه کروم

2- افزونه Google Dictionary

افزونه Google Dictionary یک فرهنگ لغات به مرورگر شما اضافه می کند که با انتخاب کلمه ها در سایت ها، توصیف آنها را برای شما نمایش میدهد(مانند شکل بالا). این افزونه تلفظ صوتی کلمه را هم پخش می کند.

نسخه فایرفاکس نسخه کروم

3- افزونه Mate Translate

افزونه Mate Translate یک مترجم آنلاین بر اساس مترجم گوگل است که متن یا کلمه انتخابی را برای شما به زبانی که درتنظیمات انتخاب کرده اید، ترجمه می کند. این افزونه از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. این افزونه هم دارای تلفظ صوتی است.

نسخه فایرفاکس نسخه کروم

این افزونه ها علاوه بر گوگل کروم، بر روی سایر مرورگرهای بر پایه کروم هم قابل نصب هستند.در پست زیر چند مرورگر مدرن و پرامکانات معرفی شده اند.

5 مرورگر متفاوت و دوست داشتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =