Your Cart

کاربرد نرم افزار اکسل در آموزشگاه ها برای صدور کارنامه و ایجاد لیست و مدیریت مالی

نرم افزار قدرتمند Excel با امکانات وسیع خود به خوبی می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای دفتری آموزشگاه ها باشد. معمولا در مراکز آموزشی با وجود تعداد زیاد شاگردان، تهیه و نگهداری لیست های مختلف مانند لیست اسامی لیست نمرات، لیست های مالی و لیست سوابق تربیتی و … موردنیاز است، تهیه این لیست ها کاری دشوار است و گاهی به یک مشکل جدی تبدیل می شود.

استفاده از نرم افزار اکسل و آگاهی از امکانات و کاربردهای بیشمار آن می تواند بسیاری از این مشکلات را مرتفع نموده و علاوه بر نظم و ترتیب دادن به لیست ها و اطلاعات، نگهداری آنها را آسان نماید. از طرفی سازگاری بسیاری از نرم افزار های دفتری و آماری دیگر مانند word , powerpoint , spss , … با اکسل استفاده و کاربرد این نرم افزار را ضروری می سازد. در ادامه به بررسی برخی از کاربردهای نرم افزار Excel و راه حل هایی که ارائه شده است می پردازیم.

صدور کارنامه با اکسل

یکی از کاربردهای نرم افزار اکسل در آموزشگاه ها صدور کارنامه ماهانه و کارنامه کلی است. نرم افزار اکسل با توابعی مانند sum , average می تواند کارهایی مانند محاسبه معدل و جمع نمرات را بسیار آسان نماید. همچنین امکانات بصری اکسل مانند تغییر رنگ و اندازه سلولها، تغییر قلم های نوشتار و سازگاری کامل با زبان فارسی موجب جداب تر شدن این نرم افزار برای ایجاد کارنامه شده است.

برای استفاده از اکسل برای صدور کارنامه می توانید لینک های زیر را مشاهده نمایید.

صدور صورتحساب با اکسل

مراکز آموزشی برای دریافت هزینه های خود نیاز به صدور صورتحساب دارند و برای اینکار صدور فاکتورهای دست نویس چندان خوشایند نیست، از طرفی استفاده از نرم افزار برای این منظور هزینه بالایی دارد و گاها نصب و فعال سازی آن مشکلاتی ایجاد می کند. استفاده از Excel برای صدور صورتحساب می تواند علاوه بر ایجاد یک فاکتور استاندارد و زیبا کار محاسبه هزینه ها را آسان نماید.

برای توضیحات بیشتر و دریافت فایل صورتحساب اکسل، مقاله زیر را مطالعه فرمایید

حسابداری با اکسل

اگر نیاز به یک حسابدار ساده و کم حجم هستید می توانید از یک فایل اکسل که امکان محاسبات ساده دخل و خرج ماهانه را فراهم می کند استفاده نمایید، نمونه ای از یک فایل حسابداری اکسل در لینک زیر معرفی شده است.

ایجاد آزمون با اکسل

قابلیت های نرم افزار اکسل بسیار زیاد است و حتی می توان با آن آزمون ساخت! در مقاله زیر آموزش ساختن آزمون الکترونیک با اکسل را مشاهده نمایید.

ساختن ماشین حساب با اکسل

این یکی را شاید تا بحال هیچ جایی ندیده باشید، ما یک فایل اکسل طراحی کرده ایم که درست مانند یک نرم افزار ماشین حساب است و محاسبات را با کلیک روی دکمه ها انجام می دهد. معرفی و توضیحات بیشتر در لینک زیر:

با نرم افزار اکسل میتوان کارهای زیادی انجام داد به عنوان مثال نام و نام خانوادگی را از هم جدا نمود و در دو سلول جداگانه نوشت. یا اینکه لیستی را که نامرتب نوشته شده به راحتی به صورت نزولی یا صعودی یا به ترتیب حروف الفبا مرتب کرد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر مطالب زیر می تواند مفید باشد.

مدیریت شهریه

در مدارس غیر دولتی و آموزشگاه ها و البته چند سال اخیر در مدارس دولتی مدیریت شهریه ها پرداخت شده یکی از نیازهای مدیریت مالی است، خصوصا که پرداخت ها اغلب به صورت اقساط ماهانه انجام می شود. نرم افزار اکسل توانایی مدیریت پرداخت های دانش آموزان را دارد. فایل اکسلی برای مدیریت شهریه ها آماده شده که از لینک زیر می تواند امکانات و کاربردهای آن را مشاهده و آن را دریافت نمایید.

تجزیه و تحلیل امتحانات

هر ساله پس از امتحانات پایان نیسمال در مدارس ، نتایج امتحانات کل دانش آموزان و کلاس ها بررسی و تجزیه و تحلیل می شود که کار طاقت فرسایی است و امکان خطا نیز در آن وجود دارد. برای تجزیه و تحلیل نتایج امتحانات می توان از نرم افزار قدرتمند اکسل استفاده نمود. فایلی برای این کار آماده شده است که کار تجزیه و تحلیل را برای شما بسیار راحت می کند و امکان خطای محاسباتی را به صفر می رساند. برای توضیحات بیشتر در مورد این فایل و دانلود آن از لینک زیر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =